Elle Melle barnehage
«Vi leker med humor og inkluderer med hjertet»
Med lek og inkludering i sentrum er vi Elle Melle opptatt av at leken er barnas viktigste arena. Her kan vi bidra til at barna danner seg selv sammen med andre gjennom en balanse av utfordring og mestring. Store og små i barnehagen skal oppleve tilhørighet og trygghet i et felleskap der alle får plass. Barnehagens visjon skal oppleves når man kommer innenfor porten – latter og glede, barn og ansatte i engasjerende samspill og lek, varme fang og lyttende ører.

Elle Melle har 40 plasser fordelt på to avdelinger
Elle Melle er en kommunal barnehage med 2 avdelinger.
Barnehagen ligger på Holøsåsen, 2 km utenfor Rakkestad sentrum. Vårt flotte uteområde byr på gode variasjoner og rom til utforskning.
Vi har en flott "grillhytte" med en liten leirbålplass. Denne tas i bruk til å skape gode fellesskapsopplevelser hvor vi samles rundt bålet, tilbereder mat og har lesestunder. Utenfor porten har vi kort vei til skogsområder, gapahuk og akebakke. Skolegruppa har turer til Os skole gjennom hele året.
Årsplan
Årsplan er et arbeidsredskap for barnehagens personale.
Planen skal dokumentere barnehagens valg og begrunnelser (Rammeplan for barnehage 2017). For foreldre er dette et dokument som gir god innsikt i hva barnehagen legger vekt på i det pedagogiske arbeidet.
Årsplanen redigeres hvert år. Er du nysgjerrig på barnehagen vår, se på vår årsplan.
Priser
Barnehage
Prisene samsvar med regjeringens makspris for barnehageopphold.
Rakkestad kommune tar selvkost på mat og matservering i barnehager.
Sentralt gitt moderasjonsordninger barnehage:
Søskenmoderasjon
Iht. forskrift om foreldrebetaling i barnehager § 3, gis foreldre/foresatte minimum 30 % søskenmoderasjon i foreldrebetalingen for 2. barn og 100 prosent reduksjon i foreldrebetaling for barn nummer 3 eller flere barn.
Moderasjonen skal omfatte søsken som bor fast sammen. Reduksjon skal tilbys også i de tilfeller søsknene går i forskjellige barnehager innen samme kommune.
Redusert foreldrebetaling
Iht. forskrift om foreldrebetaling i barnehager § 3, tredje til sjette ledd, skal foreldrebetalingen ikke overskride 6 % av husholdningens samlede skattepliktige person- og kapitalinntekt. Alle barn fra 2 år som bor i husholdninger med lav inntekt har rett til å få 20 timer gratis oppholdstid i barnehage per uke.
Opphold og kost i barnehage
Opphold i barnehage for perioden fra 01. januar 2026
Alle prisene er oppgitt pr mnd.
Det betales for 11 måneder hvert år.
| Gebyr | Sats 2026 | 30% søskenmod. | Mat |
| 40 % - 2 dager hver uke | 480,- | 336,- | 190,- |
| 50 % - 3 dgr i uke 1 og 2 dgr i uke 2 | 600,- | 420,- | 240,- |
| 60 % - 3 dager hver uke | 720,- | 504,- | 285,- |
| 80 % - 4 dager hver uke | 960,- | 672,- | 380,- |
| 100% - hver dag hver uke | 1200,- | 840,- | 475,- |
| Enkeltdager - pr. dag | 200,- |
Relatert informasjon
Relaterte artikler
- Kommunale barnehager i Rakkestad er godkjent som helsefremmende
- Betalingssatser for barnehage
- Bergenhus barnehage
- Fladstad barnehage
- Barnehagene bytter datasystem
- Informasjon om barnehagene i Rakkestad
- Å begynne i barnehage
- Plandager og ferieuker i barnehagene
- Reduksjon i oppholdsbetaling
- Byggeklossen barnehage
- Kirkeng barnehage
- Klage på barnehagetilbudet
- Klage på tildelt barnehageplass
Sist oppdatert